Na co przeznaczyć pieniądze z zagranicy?

oszczędności z zagranicy

Nie miewacie w swoim życiu takiego wrażenia, że nie wiecie jak spożytkować wasze zarobione pieniądze? Z podobnymi dylematami codziennie mierzą się także Polacy, którzy wracają z zagranicy. Potrzeb mamy wiele, bo któż z nas ich nie ma, ale czy umiemy wydawać „z głową”? Chcąc poznać opinie kilku Polaków, którzy wrócili właśnie z pracy w Irlandii zapytaliśmy ich o to, na co przeznaczą zarobione i zaoszczędzone pieniądze i czy mają jakieś szczególne plany co do swoich przyszłych wydatków. Chcesz wiedzieć co nam powiedzieli?

Parostatkiem w piękny rejs…
Grażyna, 45 letnia księgowa z Katowic, która spędziła w Irlandii blisko 1,5 roku chciałaby wyjechać wraz z mężem i ich nastoletnim synem na długie wakacje. Rejon? Bliżej niesprecyzowany, ale marzeniem Grażyny było zawsze wyjechać do Azji. Może Indie? Tak naprawdę czas spędzony w Irlandii nasza księgowa relacjonuje krótko: „pracę w Irlandii zmieniałam aż czterokrotnie, za każdym razem udawało mi się pracować w branży, w której czuję się najlepiej – czyli w księgowości. Początkowo nie wiedziałam ile czasu spędzę na Zielonej Wyspie, ale z miesiąca na miesiąc odnajdywałam się coraz lepiej w nowym otoczeniu. Teraz, kiedy już wróciłam do Polski czuję, że decyzja o wyjeździe była trafiona. Zaoszczędziłam sporą sumę pieniędzy, dzięki czemu mogę zabrać rodzinę na zasłużone wakacje.   

Zabiorę Cię, właśnie tam…
Tym samym samolotem co Grażyna, do Polski wrócił Janusz – emerytowany policjant z Poznania. On w Irlandii spędził niespełna pół roku, ale i tak jest zadowolony, bo zaoszczędził trochę pieniędzy i mógł poznać nowy kraj. A na co Janusz przeznaczy pieniądze, które zarobił za granicą? „Może i suma moich oszczędności aż tak bardzo nie wzrosła, ale w Polsce trudno byłoby mi zarobić tyle co przez sześć miesięcy w Irlandii. Cieszę się, że zdecydowałem się na wyjazd. Dzięki temu będę mógł rozejrzeć się za nowym, niedużym samochodem. Dotychczasowy już wystarczająco się wysłużył. Cieszę się także na myśl, że w wolnych chwilach będę mógł zabrać moją małżonkę na przejażdżkę za miasto naszym nowym samochodem”. Janusz podczas pobytu w Irlandii pracował w firmie ochroniarskiej, a także dorabiał przy remontach mieszkań i większych obiektów.

Takich osób jak Janusz czy Grażyna jest w Polsce więcej. A Wy? Na co przeznaczylibyście swoje oszczędności poczynione za granicą?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>