Irlandia zamierza walczyć z bezrobociem

przełomowe reformy

Niegdyś zielona wyspa, a dziś kraj pogrążony w głębokim kryzysie. Tak w skrócie można powiedzieć o Irlandii, która powoli i z dużym trudem stara się wyjść z kryzysu jaki spustoszył ten kraj w ciągu ostatnich 3 lat. Irlandzki rząd podjął w ostatnim czasie bardzo ważną debatę, w której zapowiedział że zrobi wszystko, aby w przeciągu kilku najbliższych lat w Irlandii powstała duża liczba miejsc pracy, a kraj wyszedł z finansowej zapaści. W tym celu rząd stworzył plan działań na rzecz zatrudnienia (z ang. The Action Plan for Jobs 2013), w którym przedstawił 333 sposoby na walkę z kryzysem i bezrobociem. Przełomowe reformy, jak często nazywają swój plan rządzący politycy mają być przełomem dla całej Irlandii.

„The Action Plan for Jobs 2013″, w którym zawiera się plan działania rządu na najbliższy rok ma być realizowany na bardzo wielu płaszczyznach. Odpowiedzialność za te działania ma wziąć na swoje barki 46 agencji rządowych oraz 16 departamentów. Jeżeli plan zrealizowany zostanie pomyślnie wówczas można mniemać, że Irlandia stanie się silniejszym, stabilniejszym i bogatszym krajem. Czy zatem emigranci z krajów Europy Środkowo-Wschodniej powinni juz przymierzać się do wyjazdu zarobkowe do Irlandii?

Zanim będzie można cokolwiek powiedzieć o pozytywnych skutkach rządowego planu trzeba wdrożyć znaczną część jego założeń. A wśród nich można odnaleźć między innymi takie informacje jak obietnice rządową, iż Irlandia stanie się jednym z czołowych krajów europejskich w sektorze przetwarzania i magazynowania danych. Projekt pod nazwą „Big Data” ma sprawić, że sektor informatyczny, ukierunkowany na bazy danych wzrośnie aż o 40%. W innym miejscu można przeczytać, że rząd Irlandii zamierza stworzyć Fundusz Efektywności Energetycznej, który pozwoli znaleźć zatrudnienie blisko 5 000 osób. Projekt ten wart będzie aż 70 mln EUR. Rządowe obietnice zdają się być bardzo odważne, gdyż w jednym ze sposobów na walkę z bezrobociem rząd zawarł informację, w której mowa o tym, że państwo zapłaci 4 EUR pracodawcy, za każde wydane przez niego 1 EUR związane z zatrudnianiem osoby będącej przez długi okres czasu na bezrobociu.

Tworzenie miejsc pracy to obecnie priorytet irlandzkiego rządu. Miejmy nadzieję, że obietnice zawarte w ” The Action Plan for Jobs 2013″ okażą się mieć pokrycie w rzeczywistości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>