Irlandia rajem podatkowym? Czy zielona wyspa znów zacznie tętnić życiem?

Irlandia rajem podatkowym

Praca w pubie, w hotelu, w sklepie, a może w dużej korporacji? Jeszcze do niedawna ofert pracy z tych miejsc było w Irlandii bardzo wiele. Kryzys gospodarczy w dużym stopniu zmienił to, co cechowało Irlandię na tle innych krajów – stabilność i niezależność finansową. Problemy, jakie spotkały ten niewielki kraj, spowodowały, że o wiele rzadziej niż dotychczas wyjeżdżamy tam w poszukiwaniu pracy. Czy jest to oby słuszna decyzja? Czy Irlandia nie ma nic ciekawego do zaoferowania emigrantom i przedsiębiorcom z Europy? Przyjrzyjmy się z bliska jak naprawdę wygląda obecna sytuacja gospodarcza na Zielonej Wyspie.

„Problemy finansowe, które spustoszyły irlandzką gospodarkę, to już przeszłość” – przekonują analitycy z domu maklerskiego w Dublinie. Co więcej wielu specjalistów twierdzi, że Irlandia zaczyna się na nowo odradzać i na przestrzeni kilku najbliższych lat może stać się bardzo konkurencyjnym krajem. Oczywiście – wszyscy byśmy sobie tego życzyli, gdyż jak to mówią emigranci z naszego kraju: „pracy na Wyspach nigdy za wiele”.

Co wydarzyło się w Irlandii w ostatnim czasie?

Chociaż o stabilności finansowej na Starym Kontynencie na razie trudno mówić, to jednak coraz częściej przekonujemy się, że kraje, które najbardziej odczuły skutki kryzysu, bardzo dobrze sobie radzą. Irlandia, choć była na skraju bankructwa, nie poddała się i dzięki bardzo dobremu zarządzaniu udało się jej wyjść na przysłowiową „prostą”. Od kilku miesięcy możemy zauważyć jak szybko rozwija się tamtejszy rynek pracy. Powstają nowe przedsiębiorstwa, coraz więcej osób zarabia ponad przeciętną pensję i do tego na najbliższe lata planowane są duże inwestycje, które jeszcze bardziej poszerzą atrakcyjność rynku zatrudnienia w Irlandii.

Dla przedsiębiorców z Europy i świata, wiadomość o lepszej kondycji finansowej Irlandii jest bardzo dobrym sygnałem do tego, aby zacząć inwestować w ten niewielki kraj. Ekonomiści twierdzą, że jeżeli wszystkie założenia budżetowe na najbliższe lata zostaną spełnione, to możemy dojść do obniżenia wielu podatków, czy też opłat za podstawowe media. Czy to oznacza, że Irlandia może stać się rajem podatkowym? Do tego jeszcze długa droga, ale sądząc po ilości inwestycji jakie będą wdrażane w na Zielonej Wyspie można przypuszczać, że za kilka lat to właśnie w tym rejonie Europy najchętniej będą lokowali swój kapitał najwięksi przedsiębiorcy tego świata.

Co sądzicie o zmianach jakie dokonują się obecnie w Irlandii? Czy jest szansa, że Zielona Wyspa znów zatętni swoim życiem?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>