Irlandia: musimy obniżyć podatki

BE_tax

Zapowiadają się zmiany w irlandzkiej gospodarce. Rząd uznał, że priorytetem jego kadencji stanie się niedopuszczenie do podwyżek podatku. Jedyne co może zrobić obecny rząd, to wprowadzić więcej ulg podatkowych dla mieszkańców Zielonej Wyspy!

Irlandzki premier Enda Kenny powiedział, że jego rząd zakłada, iż w ciągu dwóch kolejnych lat podatkowych priorytetem staną się ulgi w podatku dochodowym dla rodzin pracujących.

Ostatnio częste spotkania wyborcze w wyborach lokalnych i europejskich spowodowały, że znalazł się czas na przemyślenie i poinformowanie Irlandczyków o planach na przyszłość partii, która obecnie jest przy władzy. Tym samym, przemawiając na konferencji prasowej partii Fine Gael (Partia Jedności rządząca w Irlandii), premier powiedział, że koalicja będzie „ciężko pracowała aż do ustabilizowania gospodarki, finansów publicznych i systemu bankowego, aby Irlandia znowu rosła w siłę  i co najważniejsze, gwarantowała możliwość tworzenia nowych miejsc pracy.” Ministrowie podkreślają również, że nie zamierzają zwiększać stawek podatków dochodowych.

 

Irlandzcy ministrowie wskazują na obniżkę podatku dochodowego

 

Jedną z kluczowych kwestii umożliwiających rozwój irlandzkiej gospodarki jest niedopuszczenie do tego, aby zwiększano opodatkowanie obywateli o niskich oraz średnich dochodach. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do sytuacji, w której osób najmniej zarabiających nie stać by było na oddawanie państwu większej części swoich zarobków. Tym samym, celem obecnego rządu jest zmniejszenie podatków osobistych, a przynajmniej nie dopuszczenie do ich zwiększenia. Cele te potwierdza minister finansów Irlandii, Michael Noonan.

W rządowych planach przewiduje się zwiększenie wysokości dochodu, od którego w Irlandii należy płacić składki z tytułu ubezpieczenia społecznego (USC). Aktualnie płacą go ci, których dochód przekracza 10 036 euro rocznie. Od stycznia 2015 roku, granica dochodu może zostać podwyższona, dzięki czemu więcej Irlandczyków może uchronić się przed koniecznością zapłaty podatku dochodowego, jak i zdrowotnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>