Irlandczycy nie chcą już oszczędzać – cz.3

oszczędności

Historia lubi się powtarzać… tan należałoby określić to co dzieje się obecnie w Irlandii. W poprzednich artykułach mogliśmy przeczytać o tym, jak rząd chce walczyć z kryzysem i w jaki sposób chce spłacić dług wdzięczności wobec Unii Europejskiej. Ale czy w tym wszystkim nie powinno się większej uwagi poświęcić dobru mieszkańców Zielonej Wyspy? Czy Irlandia ma szansę po raz kolejny stać się zielonym punktem na mapie Europy?

Dla wielu Polaków Irlandia była symbolem dobrobytu i pracy, którą można było znaleźć niemalże wszędzie. Dzisiaj ten obraz nie jest już taki optymistyczny. Po kryzysie, kraj boryka się z problemami finansowymi, co przekłada się także na codzienne życie mieszkańców Irlandii. Mają oni dość oszczędzania i kontrolowania swoich wydatków w sposób, który odgórnie narzucany jest przez rząd. Niezadowolenie mieszkańców jest coraz bardziej akcentowane w lokalnych gazetach, czy w mediach. Wiele organizacji poza rządowych na bieżąco komentuje poczynania irlandzkiego rządu zarzucając mu niejednokrotnie niefrasobliwość w walce ze skutkami kryzysu i narażanie mieszkańców na utratę wielu przywilejów.

„Cięcia w irlandzkim systemie finansowania powinny doraźnie pomóc w walce ze skutkami największego w historii kryzysu naszego kraju” – przyznał jeden z polityków partii rządzącej. Po tych słowach oburzenie mieszkańców jeszcze bardziej wzrosło, ponieważ uważają oni, że rząd nie radząc sobie z reformowaniem kraju całą odpowiedzialność stara się przerzucić na obywateli.

Niezadowoleni Irlandczycy zapowiadają, że jeżeli rząd nie zmieni swoich postanowień, zmuszeni będą wyjść na ulicę, aby walczyć o swoje przywileje, pieniądze, a niejednokrotnie też o przyszłość swoją i swoich bliskich.

Miejmy nadzieję, że rząd dojdzie do porozumienia z mieszkańcami Irlandii i że już niedługo będziemy światkami pozytywnych przemian gospodarczych na Wyspach.

Zachęcamy do przeczytania poprzednich części artykułu  Irlandczycy nie chcą już oszczędzać – cz. 1, gdzie możecie dowiedzieć się więcej na temat walki Irlandczyków z kryzysem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>