Dublin stawia na nowe technologie i nowe miejsca pracy w branży IT

IE_new_technology

Irlandia zaczęła ostrą batalię o nowe miejsca pracy. Wsparcie rządu otrzymuje coraz więcej firm i instytucji, które zatrudniłyby chociaż kilka osób na pełnym etacie. Nie inaczej jest także w przypadku firmy Quantcast, zajmującej się szeroko rozumianym pojęciem reklamy i badań opinii publicznej. Być może ta informacja nie zostałaby tak bardzo zauważona, gdyby nie fakt, że wsparcie inicjatywy utworzenia nowych miejsc pracy wsparło Ministerstwo Pracy, Przedsiębiorczości i Innowacji. Ministerstwo w tej sprawie jest reprezentowane przez IDA Ireland, czyli Agencję Rozwoju Przemysłu. Co najważniejsze dla osób poszukujących pracy to fakt, iż firma Quantcast zamierza stworzyć blisko 100 nowych miejsc pracy w przeciągu zaledwie dwóch lat.

Dublin, stolica Irlandii od dłuższego już czasu pretenduje do miana internetowej stolicy Europy. Stąd każda inicjatywa, która może pomóc w promocji miasta, a przy tym stworzyć nowe miejsca pracy jest mocno wspierana przez władza miasta oraz organizacje rządowe. Co do samej firmy Quantcast, to trzeba przyznać, że z takim wsparciem ze strony IDA (Industrial Development Agency), aż ciężko sobie wyobrazić, że projekt mógłby nie przynieść zamierzonego efektu.

Warto przytoczyć w tym miejscu sylwetkę firmy, o której mowa w artykule. Otóż, Quantcast to firma reklamowa, która w głównej mierze specjalizuje się w badaniach telemetrycznych, a także badaniach oglądalności reklam w czasie rzeczywistym. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych, w San Francisco w Kalifornii. Na swoim koncie ma ona współpracę z największymi i najbardziej cenionymi firmami na świecie, w tym na przykład MTV, Time Inc, czy  też Fox Broadcasting Company. W głównej mierze odbiorcami usług Quantcast są firmy zajmujące się szeroko rozumianą telewizją i reklamą telewizyjną. Dzięki doświadczeniu i pionierskim rozwiązaniom firma z San Francisco zamierza pomóc w promocji Dublina na skalę europejską oraz światową.

Jak stwierdził prezes firmy Quantcast – Konrad Feldman – Dublin jest miejscem, gdzie miesza się nowoczesna technologia i biznes z olbrzymim potencjałem i dostępem do technologicznych rynków europejskich. Stąd też warto przyglądać się uważnie poczynaniom amerykańskiej firmy, która najwidoczniej zaczynając od Irlandii będzie chciała zacząć podbijać kolejne europejskie miasta i stolice. Jeżeli przyniesie to tylko nowe miejsca pracy, to raczej nikt nie będzie miał nic przeciwko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>