Czy Irlandia przyciągnie polskich pracowników?

praca w Irlandii

W ostatnim czasie nie mieliśmy zbyt dobrych informacji o irlandzkim rynku pracy. Wielu naszych rodaków zrezygnowało z wyjazdów do Irlandii, wybierając inny region Europy, jak chociażby Skandynawia. Okazuje się jednak, że sytuacja na Zielonej Wyspie ulega poprawie i coraz częściej można tam znaleźć oferty pracy, które kierowane są do zagranicznych pracodawców. Czy możemy twierdzić, że sytuacja gospodarcza w Irlandii się poprawia? Czy wrócą czasy, kiedy to na Jersey i do Dublina będzie wyjeżdżała spora część polskich emigrantów?

Na chwilę obecną widać znaczną poprawę stabilności na rynku pracy – przyznaje dyrektor ds. zatrudnienia w jednej z irlandzkich agencji pośrednictwa pracy. Niemniej jednak nie można jeszcze mówić o pełnej stabilizacji – dodaje. W Irlandii coraz więcej przedsiębiorstw radzi sobie z efektami kryzysu, a to skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na pracowników. Jest to szansa dla wielu zagranicznych pracowników, którzy chcieliby rozpocząć karierę zawodową na Zielonej Wyspie.

Według najnowszych danych mamy możliwość pracy w wielu branżach. Do tej, która oferuje najwięcej zaliczyć można branżę budowlaną. Polscy dekarze, tynkarze, murarze i inni specjaliści bez większych problemów znajdą zatrudnienie w Irlandii. W tym celu wystarczy tylko CV w języku angielskim i kserokopie świadectw pracy, które udokumentują nasze doświadczenie. Dzięki temu każdy pracodawca będzie miał możliwość sprawdzenia naszych umiejętności i ułatwi mu to decyzję, czy nas zatrudnić, czy też nie.

Według szacunkowych danych, w Irlandii przebywa obecnie około 40 000 polskich emigrantów, przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu było ich tam ponad milion. Czy Polacy zechcą znów masowo wyjeżdżać do Irlandii? Czy ten niewielki kraj stanie się po raz kolejny polską wyspą?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>